3 BŪDAI INVESTUOTI Į NT

Turite susitaupę atliekamų 50€ ar 50.000€? Turite progą juos „įdarbinti“ ir užsidirbti. Štai 3 būdai kaip tai padaryti:

1. Investavimo į NT platformos – palyginti saugus ir mažo įsitraukimo reikalaujantis investavimo būdas, analogiškas P2P (tarpusavio skolinimo platformoms), tačiau saugesnis, nes dažniausiai iš skolininkų reikalauja užstato. Norint investuoti, tereikia užsiregistruoti, atlikti tapatybės patvirtinimo procedūrą, kuri nėra sudėtinga, įnešti norimą pinigų sumą ir „Voilà“ – jūs jau galite rinktis projektą investicijai. Vidutinė metinė grąža būna apie 10-12%. Tokių platformų pavyzdžiai – lietuviškasis „Profitus“, estiškas „Estate Guru“ ir daugelis kitų.

2. Nuosavybės įsigijimas ir nuoma (arba pardavimas) – didesnio kapitalo reikalaujantis metodas (nuo keliasdešimties tūkstančių ir daugiau, skolinantis – mažiau). Įsitraukimo lygis nuo žemo iki vidutinio. Metinė grąža iš nuomos būna maždaug 5-10% (trumpalaikės nuomos atveju didesnė), tačiau nereikia pamiršti ir vertės prieaugio, kuris per metus gali siekti net 10%. Jei butas perkamas pardavimui, prieš tai jis suremontuojamas, kad įgytų „prekinę“ išvaizdą.

3. NT vystymas – daugiausiai kapitalo ir įgūdžių reikalaujantis būdas. Pavyzdžiai: gamybinės ar kitos paskirties paskirties patalpų perdarymas (dar žinomas kaip „konversija“) į gyvenamuosius „loftus“, arba sklypo patrauklioje vietoje padalinimas į mažesnius, infrastruktūros išvystymas, kai kada net gyvenamųjų ar komercinių pastatų toje vietoje statyba. Šis metodas gali duoti didelę grąžą (kartais net 100% ir daugiau), tačiau dėl didelės rizikos šį būdą turėtų rinktis tik patyrę investuotojai, kadangi NT vystyme padarytos klaidos kainuoja labai daug…